Boundless

Rozvíjaj sa bez obmedzení!

23. – 27. marec 2022

Program Boundless je tu pre mladé ženy – študentky, ktoré sa chcú v profesijnom živote rozvíjať bez obmedzení. Pre tie, ktoré sa chcú vzdelávať, pracovať na svojej sebadôvere a navzájom sa inšpirovať a podporovať. Skrátka, Boundless je tu pre teba! Pripraví a naučí ťa zručnosti, ktoré budeš potrebovať na ceste za naplnením svojho potenciálu.

Náš program využíva metodológiu vytvorenú v spolupráci s lektorkami z University of Michigan a know-how skúsených a rešpektovaných expertiek a expertov zo Slovenska i zo zahraničia.

 

5 dní

Osobnostný rozvoj

Budovanie sebadôvery

Rozvoj mäkkých zručností

Dynamická komunita

w

Individuálny mentoring

Prečo sa prihlásiť?

Z

Naučíš sa pracovať so svojou sebadôverou. Aby si sa necítila zviazaná a nebála sa púšťať do výziev, ktoré na teba čakajú v pracovnom, ale aj osobnom živote. A to so zachovaním zdravej sebareflexie!

Z

Naučíš sa, ako sa oslobodiť od zaužívaných stereotypov, ako sa popasovať s dvojako nastavenými štandardmi, ale predovšetkým s vlastnými sebalimitujúcimi presvedčeniami. A to všetko v priateľskom prostredí plnom vzájomnej podpory a inšpirácie!

Z

S pomocou našich lektoriek a lektorov zo Slovenska a z University of Michigan si zlepšíš mäkké zručnosti, ako sú napr. líderské zručnosti, prezentačné a komunikačné zručnosti, schopnosť predať sa, kritické a analytické myslenie, tímová práca a mnoho ďalších. Čím skôr si ich osvojíš, tým skôr budeš napredovať a získaš odvahu prijímať nové výzvy!

Z

Staneš sa súčasťou komunity, v ktorej získaš podporu aj inšpirácie! Stretneš ženy a dievčatá, ktoré sú ambasádorkami zmeny a chcú posúvať našu krajinu dopredu.

Z

Budeš mať príležitosť získať individuálny mentoring, ktorý ťa posunie v procese sebaspoznávania, plnenia svojich cieľov, a pri realizácii tvojich nápadov, projektov či iniciatív. Mentorkami budú baby z tímu Boundless a naše skvelé trénerky zo Slovenska a z University of Michigan.

Všetko o Boundless

Pre koho je program určený?
Do programu Boundless sa môžeš prihlásiť, ak máš 18 – 25 rokov a si študentkou vysokej školy na Slovensku alebo v zahraničí. Nezáleží, či si introvertka alebo extrovertka, rozhodná či váhavá! Dôležité je, že chceš zdokonaľovať svoje zručnosti a talenty, byť súčasťou inšpirujúcej komunity a si pripravená naučiť sa prekonávať prekážky na ceste za naplnením svojho potenciálu. Keďže jeden deň tréningu povedie profesorka z University of Michigan, mala by si mať angličtinu na komunikatívnej úrovni (B1/B2).
Čo ponúkame?
Tento program je o tvojom talente a schopnostiach. Preto sa volá Boundless, teda bez hraníc – aby si si uvedomila svoj obrovský potenciál a nekonečné možnosti.

Boundless Academy prináša predovšetkým unikátny 5-dňový vzdelávací program, počas ktorého ťa naše inšpirujúce lektorky a lektori prevedú tréningom „soft skills“, teda mäkkých zručností, ako sú napr. prezentačné a komunikačné zručnosti, líderstvo, spolupráca, odvaha a prijímanie výziev, ale aj budovanie sebadôvery a odolnosti. Okrem toho sa staneš súčasťou komunity mladých líderiek pripravených byť pozitívnou hybnou silou v spoločnosti, akoukoľvek cestou sa vyberú! Podujatie sa uskutoční 23. – 27. marca 2022 v Bratislave.

Ak ťa program zaujal, sleduj naše sociálne siete! Máme aj webináre a prednášky na školách, ktoré naštartujú tvoju kariéru a osobnostný rozvoj.

Aby sme ti priniesli to najlepšie, pri tvorbe obsahu sme sa spojili s expertkami z University of Michigan a zo Slovenska. O svoje skúsenosti sa s tebou podelia top odborníčky a odborníci zo zodpovedných firiem, médií, štátneho sektora a občianskej spoločnosti.

Prečo iba pre baby?
Vlastnosti sa nedelia na mužské a ženské. Čo sa ale delí, je sloboda tieto vlastnosti prejavovať. Spoločnosť napríklad zvykne pozitívne odmeňovať mužov za ambicióznosť alebo asertivitu, no u žien sa tieto vlastnosti neoceňujú. Naopak, od žien sa očakáva jemnosť či emocionalita, no málokedy ako spoločnosť vyzdvihneme tieto prejavy u mužov. Takýto stereotypný pohľad často spôsobuje, že sa mladí ľudia obávajú slobodne prejaviť, čo im neumožňuje napĺňať ich plný potenciál. V pracovnom živote sa ženy okrem zvládnutia zručností musia naučiť vyrovnať sa so stereotypmi a dvojitými štandardmi. Najmarkantnejším dôkazom je, že na Slovensku oproti mužom zarábajú o 18 – 21 % menej. Prieskumy hovoria, že sebavedomie mladých žien na Slovensku je pod priemerom krajín EÚ. Známa štúdia KMPG ukázala, že mužom na to, aby sa rozhodli uchádzať o pracovnú pozíciu, priemerne stačí, aby spĺňali 60 % kritérií. Ženy potrebujú spĺňať 100 %, niekedy možno ešte viac. Poďme to zmeniť a viac si veriť!
Ako sa prihlásiť?
Vyplň prihlášku a zašli nám ju najneskôr do 20. februára 2022. Spolu s partnermi a partnerkami z pomáhajúcich organizácií, médií a od donorov programu, vyberieme účastníčky 5-dňového programu. Presný počet účastníčok sa bude odvíjať od aktuálnych protipandemických opatrení. O výsledku ťa budeme informovať do 28. februára.

Na naše webináre, workshopy a iné aktivity sa môžeš prihlasovať kedykoľvek v priebehu roka.

Čo ťa to bude stáť?

Program je bezplatný, uhradíme ti aj ubytovanie a stravu (raňajky, desiata, obed, olovrant). Stačí prísť! 

V prípade otázok napíš Ivke na ivana.ulicna@hekima.sk

Protipandemické opatrenia
Naše podujatie sa uskutoční v súlade s platnými protipandemickými opatreniami. Keďže sa do konania podujatia pravidlá môžu meniť, konkrétne info a požiadavky pošleme vybraným uchádzačkám začiatkom marca. V priebehu podujatia zabezpečíme aj samotesty. 
Potrebuješ viac informácií?
Ak sa chceš niečo opýtať, zdieľať nápady alebo nám dať spätnú väzbu, napíš Ivke na ivana.ulicna@hekima.sk.

Koho stretneš?

Title

Sebahodnota! O svojej ceste za prijatím samej seba a o tom, prečo je dôležité sebapoznanie a reflexia, ti porozpráva známa moderátorka.
Adela Vinczeová

Veronika Gulášová - Kancelária prezidentky SR

Nové výzvy! O tom, ako sa s nimi popasovať, ako vyhodnotiť riziká a nastaviť ďalšie kroky, ti povie bývala organizátorka Pohody, manažérka prezidentskej kampane a terajšia osobná tajomníčka prezidentky Slovenskej republiky.
Veronika Gulášová
Kancelária prezidentky SR

Magda Vášáryová - Živena

Ženská súdržnosť! O tom, prečo je dôležité navzájom sa podporovať a spájať, aj o ženskom aktivizme, ti povie prvá kandidátka na prezidentku SR, prvá slovenská veľvyslankyňa a predsedníčka spolku Živena.
Magda Vášáryová
Živena

Ivana Molnárová - Profesia

Odvaha a zvedavosť! O tipy ako sa pustiť do nových vecí a prekonať strach, aj o tom, čo je dôležité pri hľadaní riešení tam, kde ich iní nevidia, sa s tebou podelí CEO Profesie.
Ivana Molnárová
Profesia

Maroš Kemény - ČOSI

Ako sa predať! Dôležitá zručnosť, no málokto vie, ako na to. O naj tipy sa s tebou podelí zakladateľ reklamnej agentúry ČOSI, lektor prestížnej Creative Academy a odborník na komunikačné stratégie.
Maroš Kemény
ČOSI

Fero Pauliny

Prezentácie! Pre mnohých riadny strašiak. A možno zbytočne. Ako si pripraviť talk, ktorý budú chcieť ľudia počuť až dokonca, ti poradí človek, ktorí pripravoval desiatky rečníkov a rečníčiek na prezentácie v TEDx štýle.
Fero Pauliny

Zuzana Wienk - Biela vrana, Bystriny

Odvaha v kontexte pozitívnych spoločenských zmien! Ako na to, keď chceš robiť svet okolo seba lepším, i o tom ako získať pomoc, ti porozpráva zakladateľka ocenenia Biela vrana a organizácie Bystriny.
Zuzana Wienk
Biela vrana, Bystriny

Anna Plassat Muríňová - Stála misia SR pri UNESCO v Paríži

Umenie diplomacie! O tom, aké je to budovať si kariéru v zahraničnej politike, ako viesť rokovania, dospieť k dohode a či môže byť aj introvertka líderkou, ti povie slovenská veľvyslankyňa pri UNESCO v Paríži.
Anna Plassat Muríňová
Stála misia SR pri UNESCO v Paríži

Julie Felker - University of Michigan

Líderstvo a sebadôvera! Ako si ju vybudovať nielen v pracovnom živote a ako prekonávať kariérne výzvy, ktoré sú špecifické najmä pre ženy, ťa naučí expertka z University of Michigan.

 

Julie Felker
University of Michigan

Ivana Uličná - Hekima

Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom. Dá sa to vôbec? O tom, ako vníma materstvo a či je možné napĺňať svoj potenciál aj popri bábätku, ti povie zakladateľka platformy MamaGang a spoluautorka knihy Priestor pre mamu.
Adela Zábražná
MamaGang

Ivana Uličná - Hekima

Osloboď sa od stereotypov a dvojitých štandardov! Ako nás ovplyvňujú predsudky a ako sa s nimi efektívne popasovať, ti povie zakladateľka organizácie Hekima a expertka Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku.
Ivana Uličná
Hekima

Ukážme naše nápady, silu a nebojácnosť. Naučme sa prijímať aj svoj strach či obavy. Ale hlavne snívajme, riskujme a nevzdávajme sa!

Za podporu ďakujeme

Tento projekt bol podporený z prostriedkov Veľvyslanectva Spojených štátov amerických v SR a University of Michigan.